Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.

IZOLÁCIE

Tepelná izolácia bazénov

Izolácia stien bazéna má podstatný vplyv na zníženie nákladov na udržanie teplej bazénovej vody. Nespoliehajte sa na argument, že najväčší únik tepla je prostredníctvom vodnej hladiny a tak je izolácia stien bazéna zbytočná. Teplo výrazne odvádza aj vlhký betón a akonáhle si nad bazén zaobstaráte zastrešenie, alebo ho začnete po kúpaní zakrývať solárnou plachtou, začne hrať tepelná izolácia stien významnú úlohu. V správne izolovanom bazéne budete mať nielen oveľa teplejšie vodu, ale aj príjemne teplý pocit pri kontakte s bazénovou stenou.

Zateplenie vykonávame kompaktnou, minimálne nasiakavou predhriatou dvojzložkovou polyuretánovou penou vysokej kvality, primárne vyvinutou pre externé striekané aplikácie používané na tepelné a vode odolné izolácie. Na stene bazéna je takto vytvorená tepelnoizolačná vrstva bez akýchkoľvek škár, spojov a tepelných mostov, ktoré po technickej stránke nemožno dosiahnuť žiadnym iným spôsobom.

Nástrek bazéna polyuretánovou penou má okrem výborných tepelnoizolačných vlastností aj prednosti z konštrukčného hľadiska. Dodatočne stužuje teleso bazéna a kompletne ho z vonkajšej strany chráni proti prípadnému poškodeniu pri stavebných prácach.