TECHNOLÓGIA

Technológia k Vášmu bazénu

Poradíme Vám s výberom zodpovedajúcej technológie k Vášmu bazénu. Navrhneme jej vhodné umiestnenie, myslíme na zabezpečenie kvalitnej cirkulácie, ponúkneme Vám automatickú úpravu vody, odporučíme spôsoby ohrevu. Profesionálna návrh a inštalácia technológií pre údržbu bazénovej vody Vám zabezpečí maximálny pôžitok z Vášho bazéna.

Umiestnenie bazénovej technológie

Zkonzultujte s námi vhodné umístění bazénové technologie. Umístění se může různit dle konkrétních podmínek na místě montáže. Technologie může být v zahradním domku, v garáži, v technické místnosti, ve sklepě či plastové technologické jímce v zemi u bazénu.

Filtračný systém

Návrh kvalitního filtračního systému spočívá jak v dostatečně dimenzované kvalitní pískové filtraci, tak ve velkém skimmeru a správně navrhnutém rozmístění cirkulačních trysek. Do bazénů instalujeme unikátní 5-ti tryskový cirkulační systém. Tři trysky jsou umístěn u dna bazénu, kde zajišťují dokonalé míchání teplejší vody u hladiny s chladnější vodou u dna a kvalitní promíchávání dezinfikované vody vracející se z filtračního zařízení. Zbylé dvě trysky jsou pak umístěny těsně pod hladinou naproti skimmeru a zajišťují pohyb vodní hladiny směrem k odsávacímu místu a tím dochází k odstraňování plovoucích nečistot z vodní hladiny.

Úprava bazénovej vody

Pre úpravu bazénovej vody je možná inštalácia chlorátor, kde dochádza k aplikácii štandardnej bazénovej chémie. Aby ste však vo svojom bazéne mali stále krištáľovo čistú vodu s čo možno najmenšou vynaloženú starostlivosťou ponúkneme Vám rad špičkových zariadení pre automatickú údržbu bazénovej vody.

Asin Aqua Salt

Najmodernejšie vaňo pre dezinfekciu bazénovej vody. Pre elektrolýzu sú použité titánové elektródy s ruténia-iridiovým povlakom, ktoré zaisťujú vysoký výkon a životnosť. Asin Aqua Salt na základe elektrolýzy slanej vody vytvára vo vode voľný chlór, ktorý sa bezpečne postará o jej dezinfekciu. Zásadnou výhodou oproti dávkovanie chlóru obsiahnutého v tabletách je likvidácia zlúčenín viazaného chlóru priechodom vody okolo elektród. Absolútne teda odpadá nepríjemný chlórový zápach charakteristický pre bazénovú chémiu. Mierne slaná voda má tiež veľmi priaznivé účinky na pokožku.

Asin Aqua Redox S

Automat pre riadenie kvality bazénovej vody vhodný pre kombináciu s elektrolýzou slanej vody. Reguluje pH a kontroluje produkciu chlóru zo zariadení Asin Aqua Salt, na základe nameraných hodnôt redox potenciálu sa podľa spotreby stará o spínanie tohto zariadenia. Kombináciou týchto dvoch zariadení tak získate plne automatickú úpravu bazénovej vody.

Asin Aqua Redox

Automat pre riadenie kvality bazénovej vody vhodný pre použitie v domácich bazénoch. Dávkuje vopred nastavené množstvo dezinfekcie a udržuje jej maximálnu úroveň podľa vopred nastaveného redox potenciálu. Udržuje zvolenú hodnotu pH. Vďaka tomu, je voda vždy číra, nezávadná a nezapácha po chlóru. Automat je vybavený redoxovou sondou na meranie dezinfekčné úrovne. Nemeria koncentráciu chlóru.

Ohrev bazénovej vody

Aspoň príprava na na možnú dodatočnú inštaláciu ohrevu bazénovej vody, by mala byť súčasťou každého bazénu. Až bude Váš bazén zastrešený a budete si chcieť predĺžiť kúpaciu sezónu, alebo si budete chcieť dopriať teplejšiu vodu, ohrevu iste využijete. Pre ohrev bazénovej sa z hľadiska prevádzkových nákladov najčastejšie používa tepelnej čerpadlo. Jeho výkon by mal zodpovedať objemu vody, ktorý bude vykurovaný - navrhneme Vám vhodné riešenie. K ohrevu je ďalej možné použiť tepelného výmenníka či elektrického ohrevu.

DOPLNKY

Masážne trysky

Užívajte si príjemných účinkov hydromasáže a nechajte si do bazénu nainštalovať hydromasážne trysky, kde dochádza k zlúčeniu silného prúdu vody a vzduchu. Hydromasáž zlepšuje krvný obeh, zmierňuje napätie svalov, pocit únavy a vyčerpanosti, uvoľňuje ramená, chrbát, kríž a nohy.

Perličkový kúpeľ

Perličkový kúpeľ sa využíva ako na liečebné účely, tak ako relaxačné procedúra. Do vody sú pomocou stlačeného vzduchu kompresorom vháňané jemné vzduchové perličky s masážnym efektom. Pomáha pri odbúranie stresu, bolestiach kĺbov, chrbtice, regenerácii svalstva, poruchách spánku, zlepšuje krvný obeh.

Protiprúd

Pre možnosť rekreačného aj kondičného plávania vo vašom bazéne inštalujeme výkonné proti prúdy, u ktorých je možná regulácia výkonu podľa Vašich potrieb. Plávanie je jednou z najzdravších športovej aktivít, užite si ju teda aj vo svojom bazéne.

Osvetlenie

Zažite jedinečnú atmosféru, ktorú Vám ponúkne v teplých večeroch osvetlený bazén. Vonkajším osvetlením ho nemožno nahradiť, presvetlená vodná hladina vás nabáda k príjemnému posedeniu pri bazéne aj na kúpanie vo večerných hodinách.

TOP